Vimpo Yol MakinalarıİLETİŞİMİLETİŞİMMENÜ

Kombi Sathi Kaplama Aracı Nedir?

Kombi sathi kaplama aracı, sathi kaplamada kullanılan; hem distribütör hem de mıcır seren bir makinedir. Agrega haznesine agrega yüklenir ve sathi kaplamada, yola agrega serimi yapar. Bu esnada agrega haznesi önündeki distribütör tankından da yola bitüm serimi yapılır.

VCCS Serisi Kombi Sathi Kaplama Aracı

Vimpo VCCS Serisi Kombi Sathi Kaplama Aracı yatırım, bakım ve onarım maliyetinin düşük olması, kullanılan eleman sayısı ve işgücünün az olması kullanıcıya büyük ekonomiklik sağlar. Daha kaliteli bir serme işlemi yapıldıkça daha güvenli ve daha uzun ömürlü bir yol yapımı sağlanır.

Bağları daha kuvvetli şekilde serim yapan VCCS kombi sathi Kaplama aracı, aynı anda bitümlü yüzey ve agrega yayma gerçekleştiren hibrit bir araçtır. Araç sürücüsü, serim sırasında gerekli tüm ayarları sürücü kabinine yerleştirilen ekran ve tuşlar sayesinde gerçekleştirebilir. Tüm püskürtme ve temizleme işlemleri kabinden yönetilir. Makine ve aparatlarının kullanım kolaylığı sürücüye kolay iş süreci sağlar.

Vimpo VCCS Kombi Sathi Kaplama Özellikleri

Vimpo kombi sathi kaplama aracı, bitüm tank kapasitesi en az brüt 8.000 litredir. Yüksek standartlarda üretilen kombi sathi kaplama makinesi, emniyetli çalışma koşulları için tüm gerekli donanımlara sahiptir.

Tanktaki bitüm istenilen sıcaklığa getirebilecek ısıtma sistemi için motorin ile çalışan brülör veya brülörler mevcuttur. Brülörlerin elektrik ihitiyacı ssistemde yer alan invertörden sağlanır. Bitümün ısıtılma sıcaklığının ayarlanması ve bu sıcaklığın üzerine çıkıldığında brülörün çalışmasının otomatik olarak durması sağlanır.

Kombi sathi kaplama aracında uygun kapasiteye sahip, seviye göstergeli bir yakıt tankı bulunmaktadır. Kullanıcı, bitüm pompasının debisini sürücü kabinindeki kontrol ünitesi üzerinden okuyabilir.

VCCS Serisi Kombi Sathi Kaplama Makinelerinin ana püskürtme borusunun uzunluğu en az 2100 mm dir. Katlanır bölümler ile toplam püskürtme borusu (bar) uzunluğu, tam açılmış konumda en az 2700 mm’dir. Püskürtme işleminde bitüm, borunun dolum-sirkülasyon haznesinden püskürtme borusunun her iki ucuna sevkedilecek, püskürtme haznesine dolum her iki uçtan olacak ve basınçlı püskürtme sağlanacaktır.

VCCS2400ATS Özellikleri

 • Sprey Bar Uzunluğu: 2400 MM
 • Agrega Bunker Kapasitesi: 9 M3
 • Bitüm Tankı Kapasitesi: 8.000 Litre
 • Kaydırılabilir Agrega Bunkeri: 150 mm Sağa ve Sola
 • Isıtma: Tam Otomatik Dizel Brülör ve Kızgın Yağ Kazanı – Min 50.000 Kcal 

VCCS2400M Özellikleri

 • Sprey Bar Uzunluğu: 2400 MM
 • Agrega Bunker Kapasitesi: 9 M3
 • Bitüm Tankı Kapasitesi: 8.000 Litre
 • Kaydırılabilir Agrega Bunkeri: 150 mm Sağa ve Sola
 • Isıtma: Tam Otomatik Dizel Brülör ve Kızgın Yağ

VCCS2400A Özellikleri

 • Sprey Bar Uzunluğu: 2400 MM
 • Agrega Bunker Kapasitesi: 9 M3
 • Bitüm Tankı Kapasitesi: 8.000 Litre
 • Kaydırılabilir Agrega Bunkeri: 150 mm Sağa ve Sola
 • Isıtma: Tam Otomatik Dizel Brülör ve Kızgın Yağ

Kombine Sathi Kaplama Makinesi Kullanımı

VCCS Kombi Sathi Kaplama araç kabini içine ergonomik şekilde yerleştirilen, dijital kart kontrollü ön kontrol paneli ve aracın yan bölümüne yerleştirilmiş arka kontrol paneli sayesinde operatör kolayca kumanda edebilir. Arka kontrol paneli dış etkilerden uygun şekilde korunmuştur.

Vimpo, VCCS Kombi Sathi Kaplama Makinesi kullanıcıya, kontrol paneli açma-kapama, püskürtme başlatma-durdurma, püskürtme memelerinin kontrolleri, püskürtme barı kontrolü, sirkülasyon sistemi kontrolleri, gerekli diğer gösterge ve kontroller için işlemleri ön kontrol panelinden sağlama fırsatı sunar. Ayrıca arka kontrol panelinden, kombi sathi kaplama makinesinin ısıtma sistemi kontrolleri, gerekli diğer gösterge ve kontroller sağlanabilir.

Kombi sathi kaplama aracı seyir hızını gösteren, proximity sensör kontrollü dijital bir hız ölçme ünitesi bulunur ve bu hız, sürücü kabininde bulunan kontrol paneli üzerinde izlenebilir. Kabindeki dijital gösterge, püskürtülen bitüm miktarını kg/metrekare, toplam serilen bitüm miktarını ve/veya kg-ton olarak gösterir. Tank içindeki bitümün seviyesini gösteren, en fazla 500 lt artışlarla derecelendirilmiş bir gösterge bulunacaktır.

Kombi Sathi Kaplama Aracının tankı içindeki bitümün bittiğini gösteren düşük seviye ikazı bulunmaktadır. Gerekli yerlerde merdiven ve korkuluklar, arka tampon, arka tekerlerde çamurluk mevcuttur. Çalışma sonrası, püskürtme sistemindeki bitüm emildikten sonra pompa ve benzeri elemanlar içinde kalabilecek bitümün donarak sistemi tıkamasını önlemek ve sistemi temizlemek için; solvent olarak motorinin kullanılacağı, ayrı bir motorin tankına sahip bir sistem olacaktır.

Vimpo VCCS Kombi Sathi Kaplama Makinesinde tepe lambası, gece çalışmaları için 2 adet aydınlatma lambası ve iki adet yangın söndürme tüpleri bulunmaktadır. Agrega bunkeri min. brüt 9 m3 dür. Agrega bunkeri, mıcır döküm ağzına hareket etmesi için eğimlidir. Serici 8 ayrı genişlikte mıcır serebilir. Agrega serim haznesi sağ tarafa en az 150 mm ve sol tarafa en az 150 mm olmak üzere toplam en az 300 mm hidrolik olarak hareket edebilir, kaydırılabilir. Hidrolik pompa tahriki, kamyonun şanzuman P.T.O.’ sundan yapılmaktadır.

Kombi Sathi Kaplama Aracı Fiyatları

Vimpo VCCS Serisi kombi sathi kaplama aracı fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tüm yol yapım makinelerine sahibiz. İhtiyacınız olanı ürünü bulun.

TÜM ÜRÜNLER
BAYİLERİMİZ
20`den fazla ülkede partner ve müşteri!
TÜRKİYE
TÜRKİYE

Merkez

Malıköy Anadolu OSB Mahallesi 12. Cadde No:8 Ankara Turkiye

+90312 354 8509

MACARİSTAN
MACARİSTAN

Profi-Bagger Kft.

+36 (23) 530 890

İRAN
İRAN

MEHRAN GROUP CO.

+98 918 361 0983

RUSYA
RUSYA

MOSKOVA

SPK RESURS 119048, Efremova Street D. 20, P.2, R.2, Office 112

+7 (495) 211 43 33

FAS
FAS

AGADIR

AFRI DEVELOP TRUCKS Lot 25, B , Bab Al Madina – Tilila

00212 8 08 54 84 82

UKRAYNA
UKRAYNA

HARKOV (Харьков)

АСТРА Красношкольная наб. 2, оф. 22 61050 Харьков, Украина

+38(057)732-95-05

BAHREYN
BAHREYN

MANAMA

UCO Engineering P.O BOX 5169 Kingdom of Bahreyn

+973 399 68866

NEPAL
NEPAL

Lalitpur (Patan)

Auto-Electro Mech PVT. Bagdole, Ringroad, 44700

+977-15551172; 5191499

Vimpo Yol Makineleri 1997 yılında Ankara Büyük Sanayi Sitesinde kurulmuştur. Firmamız ilk günden itibaren yurt içi ve yurt dışındaki partnerlerine ve müşterilerine en yüksek kalitede hizmeti misyon edinmiştir.
TÜRKİYEMACARİSTANİRANRUSYAFASUKRAYNABAHREYNNEPAL
 1. tck
 2. nigde
 3. balikesir
 4. cengiz-holding
 5. karaman
 6. peab
 7. izmir
 8. kalyon
 9. hatay
GÖRÜŞLER
TÜM REFERANSLAR
Vimpo Viskoz Mayi Pompa
KURUMSALVimpo Yol MakinalarıVimpo Viskoz Mayi Pompa Sanayi Ticaret Taahhüt Ltd. Şti.
+90312 354 8509